Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Biga Yerleşkesi’nde 8 Aralık Perşembe günü Finansal Risk Zirvesi düzenlendi. Toplumsal Uyum ve Barış Topluluğu kolaylaştırıcılığında ilerleyen zirvede katılımcılara Geleceğini Şimdi Yönet Projesi kapsamında Finansal Risk Yönetimi eğitimi verildi. Geleceğini Şimdi Yönet Eğitmen Eğitmeni Buğra Avcı ve Experian Türkiye Uzmanı Ömer Celep tarafından verilen eğitimde 660 katılımcıya finansal risk yönetimi, kredi türleri, kredi notu, sorumlu borçlanma, nakit kanalları ve Türkiye Risk Haritası konuları aktarıldı.

“Geleceğini Şimdi Yönet”, Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı, Experian ve Habitat Derneği, ortaklığında, Kredi Kayıt Bürosu desteğiyle 2012 yılında hayata geçirildi. Proje ile 18 – 30 yaş arası gençlere, kredi risk alanında gençlerin bilgilendirilmesi; gençler arasında bilinçli borçlanma sisteminin yaygınlaştırılması, bütçe yönetim ve planlanması konularına ücretsiz eğitimler sunuluyor ve gençler arasında finansal risk analizlerini geliştirerek, sürdürülebilir kalkınma sürecine katkıda bulunmak hedefleniyor.

Eğitimlerde; Kredi nedir?, Dünya ve Türkiye ile ilgili kredi istatistikleri, KKB & Risk Merkezi, Kredi veren kurumun sorumlulukları, Kredi başvurusunda bulunan kişinin sorumlulukları konuları işleniyor. Eğitimde katılımcılara ücretsiz kredi notu verilerek kredi notunun önemine ve gelecekteki hayatlarındaki finansal etkilerine değinildi.

“Geleceğini Şimdi Yönet” Projesi eğitimlerine katılmak isteyen gençler, Habitat Derneği ile iletişime geçerek detaylı bilgi alabilir.

 

Habitat Derneği İletişim Bilgileri:

Telefon: 0212 265 33 14/15
Fax: 0212 265 33 80
E-posta: info@habitatdernegi.org

Share This