Kredi risk alanında gençlerin bilgilendirilmesi,gençler arasında bilinçli borçlanma sisteminin yaygınlaştırılması amacıyla 2012 yılında Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı, Experian, Habitat ortaklığında ve Kredi Kayıt Bürosu desteğiyle hayata geçirilen ”Geleceğini Şimdi Yönet” projesi her geçen yıl güçlenmeye devam ediyor.

img_1189

Geleceğini Şimdi Yönet Projesi eğitmen eğitimi 1-4 Aralık 2016 Tarihlerinde 19 farklı ilden 27 katılımcı  ile İstanbulda gerçekleşti. Experian uzmanları ve gönüllü eğitmen eğiticileri Buğra Avcı ile Kadir Yusuf Öztürk tarafından verilen eğitimde sorumlu borçlanma,kredibilite,finansal risk yönetimi konuları ele alındı.

 

 

4 Gün boyunca akran eğitim modeli ve atölye çalışmaları ile edindikleri bilgileri pekiştirme fırsatı yakalayan gönüllü eğitmenler aldıkları bu eğitimi gençlere aktarmak üzere Türkiyenin dört bir yanına dağıldı.

img_1494“Geleceğini Şimdi Yönet”, Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı, Experian ve Habitat Derneği, ortaklığında, Kredi Kayıt Bürosu desteğiyle 2012 yılında hayata geçirildi. Proje ile 18 – 30 yaş arası gençlere, kredi risk alanında gençlerin bilgilendirilmesi; gençler arasında bilinçli borçlanma sisteminin yaygınlaştırılması, bütçe yönetim ve planlanması konularına ücretsiz eğitimler sunuluyor ve gençler arasında finansal risk analizlerin
i geliştirerek, sürdürülebilir kalkınma sürecine katkıda bulunmak hedefleniyor.

Share This