Karadeniz Teknik Üniversitesi Geleceğini Yönetiyor

14 Aralık Çarşamba günü, Karadeniz Teknik Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nde, İktisat ve Girişimcilik Kulübü ev sahipliğinde düzenlenen Finans Günlerinde Geleceğini Şimdi Yönet Finansal Risk Yönetimi eğitimi verildi.

Geleceğini Şimdi Yönet Proje Koordinatörü Uğurcan Top tarafından verilen eğitime katılım yüksekti.Akran eğitim modeli ile ; interaktif bir şekilde ilerleyen eğitimde sorumlu borçlanma, kredi türleri,doğru finansal davranış konuları hakkında konuşuldu. Eğitimde, kredi notunun; girişimcilik sürecinde,iş ararken, ev kiralarken ve hayatımızı direk etkileyen daha birçok süreçte karşımıza çıkabileceğivurgulandı.

“Geleceğini Şimdi Yönet”, Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı, Experian ve Habitat Derneği,ortaklığında, Kredi Kayıt Bürosu desteğiyle 2012 yılında hayata geçirildi. Proje ile 18 – 30 yaş arasıgençlere, kredi risk alanında gençlerin bilgilendirilmesi; gençler arasında bilinçli borçlanma sistemininyaygınlaştırılması, bütçe yönetim ve planlanması konularına ücretsiz eğitimler sunuluyor ve gençlerarasında finansal risk analizlerini geliştirerek, sürdürülebilir kalkınma sürecine katkıda bulunmakhedefleniyor.Eğitimlerde; Kredi nedir?, Dünya ve Türkiye ile ilgili kredi istatistikleri, KKB & Risk Merkezi, Kredi verenkurumun sorumlulukları, Kredi başvurusunda bulunan kişinin sorumlulukları konuları işleniyor. Eğitimdekatılımcılara ücretsiz kredi notu verilerek kredi notunun önemine ve gelecekteki hayatlarındaki finansaletkilerine değinildi.“Geleceğini Şimdi Yönet” Projesi eğitimlerine katılmak isteyen gençler, Habitat Derneği ile iletişimegeçerek detaylı bilgi alabilir.

Habitat Derneği İletişim Bilgileri:

Telefon: 0212 265 33 14/15

Fax: 0212 265 33 80

E-posta: info@habitatdernegi.org

Share This